ATELIÉR JPPRIRODNA ZAHRADANAŠA FILOZOFIAV našej tvorbe sa stále snažíme hľadať krásu. Pri všetkom čo vytvárame, je pre nás príroda, jej dokonalé tvary a línie nevyčerpateľným zdrojom inšpirácie.

Naša tvorba je spontánna a zachytáva naše momentálne myšlienky a emócie. Tak ako v živote nie sú dva rovnaké momenty, nenájdete ani dve naše rovnaké práce. Sme šťastní, keď sa nám takto podarí preniesť naše pozitívne emócie na iných.

Využívame množstvo keramických techník, od klasických, vrátane prastarých techník ako je dymovanie, až po najnovšie techniky, ktoré sami stále študujeme, dotvárame a experimentujeme s nimi. Fascinuje nás sklo, pretože keramika s ním získava nový rozmer. Kombinovanie hliny s kovom nám dáva možnosť vytvárať dynamickejšie objekty. Ručne kuté železo dodáva našim prácam ďalšiu energiu.

Sme rodinná firma v zložení: Jana Pašková, Jozef Paško, Ľudmila Pašková.


POTEŠILO NÁSRadi by sme sa s Vami podelili o niektoré z našich úspechov, ktoré nás v poslednej dobe potešili a dodali nám novú energiu k tvorbe.

Na jednej z našich prezentačných akcií sme zaujali tím relácie "Hurá do záhrady" a rozhodli sa s nami natočiť rozhovor. Ak ste nás nezastihli v televíznom vysielaní, môžete si túto epizódu pozrieť z archívu RTVS kliknutím na obrázok.


Hurá do záhrady


ʘʘʘʘʘ

Podarilo sa nám zopakovať úspech z minulého roku (2013), keď sme na keramických trhoch v Pezinku získali s dielom "kytica pre oslávenca" III. miesto v návštevníckom hlasovaní a špeciálnu cenu primátora.

Pezinok 2013 Kytica pre oslávenca

Tento rok (2014) sme v Pezinku s dielom "mušľa" získali II. miesto v hlasovaní návštevníkov a tiež špeciálnu cenu primátora. Ide o najväčšie podujatie keramikárov na Slovensku, na ktorom sa zúčastnilo okolo 150 vystavovateľov od nás a z okolitých krajín.

Mušla Mušla


KONTAKTAk by ste nám chceli niečo odkázať, opýtať sa, alebo si od nás niečo objednať, tu nás môžete kontaktovať:

Adresa: Hlavná 561, 958 44 Klátova Nová Ves
Tel.: 0948 055 056
e-mail:jankapasko@gmail.com


dom